Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.

Odborník radí

Kompresívne pančuchy pre mužov

Kŕčové žily nie sú ochorením, ktoré postihuje výlučne ženy. Môže ním trpieť každý, vrátane mužov.  Národný portál zdravia uvádza, že 55 % žien má známky žilového ochorenia dolných končatín a asi 25 percent žien má viditeľné kŕčové žily. Muži sú postihnutí menej často, viditeľné varixy má asi len 15 percent mužov.

Nová moderná operačná liečba vyskočenej platničky na Slovensku. Čo je endoskopická operácia chrbtice? Spýtali sme sa ortopéda.

Na klinike Shams v Banskej Bystrici v súlade so súčasným trendom pri liečbe vysunutej medzistavcovej platničky nahradili otvorené operácie chrbtice pre pacienta šetrnejšou, menej rizikovou a menej bolestivou endoskopickou operáciou.

Kompresívne pančuchy na kŕčové žily

Používanie zdravotných kompresívnych pančúch je jednou z najdôležitejších metód liečby kŕčových žíl.

Poletíte za teplom? Cievny chirurg radí, nezabudnite na toto!

Cestovanie na dlhé vzdialenosti prináša so sebou isté zdravotné riziká. Prečítajte si, čomu cievny chirurg odporúča venovať zvýšenú pozornosť.

Očkovanie pred cestou do zahraničia

Cestujete do zahraničia? V závislosti od destinácie do ktorej cestujete, môžete prísť do kontaktu s ochoreniami, ktoré sú na Slovensku veľmi zriedkavé. Očkovanie môže pred nimi ochrániť nielen vás, ale aj vašu rodinu a priateľov. Niektoré očkovania môžu byť v niektorých krajinách do ktorých plánujete cestovať povinné (žltá zimnica).

Úzkostlivá ochrana deťom neprospieva

Aj počas prebúdzajúcej sa jari ohrozujú obranyschopnosť detí prekurované byty, školy i škôlky, nedostatok pobytu na čerstvom vzduchu, či prílišné obliekanie znižuje tak obranyschopnosť detského organizmu.

Nebojme sa vody

Plávanie v krytých či otvorených bazénoch patrí k odporúčanému a prospešnému pohybu pre ľudí každého veku. Mnohé ženy sa však plaveckým i wellness bazénom a tiež letným verejným kúpaliskám vyhýbajú.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné