Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.

Tehotenstvo a pôrod

Zoznam vecí do pôrodnice

Pred pôrodom by ste si mali pripraviť nasledujúci zoznam vecí do pôrodnice:

Pôrodnice

Pri výbere pôrodnice má tehotná žena slobodnú voľbu, pôrodnice nemajú žiadnu rajonizáciu. Vzdialenosť od vášho bydliska je však jednou z vecí, ktoré by ste pri výbere pôrodnice mali zvážiť rovnako ako:

Neinvazívne biochemické vyšetrenia – vyšetrenia z krvi matky

Účelom biochemického vyšetrenia z krvi matky je prenatálne vyšetrenie plodu na najčastejšie chromozómové odchýlky, trizómie chromozómu. Jedinec, ktorý má tri chromozómy namiesto dvoch má navyše veľké množstvo genetickej informácie, čo vedie k zmenám fyzického vzhľadu a oneskoreniu duševného vývoja rôzneho stupňa.

Zobrazovacie vyšetrenia – 3D/4D ultrazvuk/cena

2D ultrazvuk poskytuje zobrazenie plodu v rovine, výstupom je dvojrozmerný obraz na monitore v reálnom čase. Z pohľadu zisťovania všetkých dôležitých parametrov zdravotného stavu dieťaťa vrátane zisťovania vrodených vývojových porúch má 2D ultrazvuk zásadný význam,

Invazívne biochemické vyšetrenia

Amniocentéza je invazívne vyšetrenie, pri ktorom sa pod ultrazvukovým dohľadom tenkou ihlou odoberie vzorka plodovej vody cez brušnú stenu. Umožňuje chromozomálne a biochemické vyšetrenie buniek plodovej vody, ktoré nesú genetickú informáciu plodu. Riziko spontánneho potratu väčšinou súvisiace s únikom plodovej vody je malé, 0,5 - 1%.

Neinvazívne biochemické vyšetrenia – vyšetrenia z krvi matky

Kombinovaný test, ktorým sa na konci prvého trimestra zisťuje krvná hladina špecifických látok (AFP, HCG, uE3), tzv. Triple test. Odhalí sa ním viac ako 80% plodov s Downovým syndróm.

Zobrazovacie vyšetrenia – 2D ultrazvuk

Ultrazvukové vyšetrenie je bezpečné neinvazívne vyšetrenie. Prvým vyšetrením sa po vynechaní menštruácie zisťuje, či je žena tehotná. Pre presnosť sa vykonáva ultrazvukovou sondou zavedenou do pošvy.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné