Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.

Rehabilitácia

Fototerapia

Fototerapia alebo liečba svetlom je metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej na organizmus pôsobí elektromagnetické žiarenie, využíva sa laser a bioptronová lampa. Terapia sa využíva najmä v dermatológii a to pri hojení herpesov, akné, keloidných jaziev, dekubitov, vredov, popálenín a chronických ekzémov, urýchľuje hojenie rán a zápalov.

Termoterapia

Termoterapia je liečba teplom. Pri pozitívnej termoterapii je do tela privádzané teplo, pri negatívnej termoterapii je teplo z tela odvádzané pôsobením chladnými podnetmi.

Magnetoterapia

Magnetoterapia spočíva v pôsobení stáleho či striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. Väčšinou sa aplikuje ako doplnková liečba popri inej fyzioterapeutickej liečbe. Má protibolestivý účinok a zlepšuje výživu nervového tkaniva.

Elektroliečba

Elektroliečba je najpoužívanejšia fyzikálna terapia. Jej liečebný účinok zabezpečujú rôzne formy elektrickej energie. Elektroliečba zabezpečuje zlepšenie metabolizmu, krvnej cirkulácie a výživy tkanív a má výrazný vplyv na zníženie zápalovej aktivity v tele. Princíp elektroliečby spočíva v stimulácii nervu a svalu striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie.

Kineziotaping

Aplikáciou metódy kineziotaping nastane zmiernenie opuchu, regulácia svalového tonusu, zníženie svalových kŕčov a zranení, korekcia kĺbnych funkcií, obnovenie toku krvi a lymfy a redukcii zápalu. Dôjde k redukcii bolesti, opuchu, zápalu a relaxácii svalu.

Rebox

ReBox je neinvazívna elektro terapia pôsobiaca cez povrch kože, ktorého výsledkom je odstránenie miestneho zakyslenia tkaniva pri nedostatočnom prekrvení, v dôsledku zápalu, pomliaždenín, pri natrhnutí šliach. Pôsobí analgeticky (protibolestivo), uvoľňuje svalstvo a je účinný proti opuchom.

Plynové injekcie

Aplikáciou oxidu uhličitého do podkožia výrazne napomáhajú zlepšovať výživu tkanív, podporujú uvoľňovanie kyslíku viazaného v krvnom farbive, zlepšujú priepustnosť kapilár a pružnosť kolagénu.

Liečebné masáže

Liečebná masáž aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

Rehabilitácia a fyzioterapia / cena

Cena rehabilitácie a fyzioterapie sa odvíja v prvom rade od toho, či ide o zdravotný výkon (preventívny, diagnostický alebo liečebný) plne alebo čiastočne hradený zo zdravotného poistenia alebo nie a či vám bude poskytnutá štandardná alebo nadštandardná zdravotná starostlivosť (napr. použitie materiálov alebo pomôcok, ktoré nie sú zahrnuté v základnej zdravotnej starostlivosti)

Rehabilitácia a fyzioterapia

Rehabilitácia a fyzioterapia má nezastupiteľné miesto v prevencií, diagnostike a liečbe najmä ochorení pohybového aparátu, od kĺbov, cez svaly, až po chrbticu. Rehabilitácia je komplexný proces, ktorý zlepšuje priebeh ochorenia a urýchľuje návrat pacienta do normálneho života.

Rázové vlny

Rázové vlny sú pneumaticky generované akustické pulzy, ktoré sa zavádzajú do tela pomocou manuálneho aplikátoru tak, aby zasiahli cieľovú oblasť. Po fyzikálnej stránke sa nedajú rázové vlny porovnávať s tlakovými vlnami.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné