Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.

Zobrazovacie metódy / rádiológia

PET CT vyšetrenie

Pozitrónová emisná tomografia PET/CT je lekárske vyšetrenie z odboru nukleárnej medicíny (lekársky odbor, ktorý využíva rádionuklidy (rádioizotopy) na diagnostiku a liečbu ochorení), ktoré sa v klinickej medicíne používa od deväťdesiatych rokov. Toto vyšetrenie zobrazuje ľudské tkanivá na základe ich rozdielneho metabolizmu.

2D/3D/4D ultrazvuk

Ultrasonografia (ultrazvuk, USG, sonografia, sono) je neinvazívna diagnostická metóda, ktorá využíva fyzikálne vlastnosti ultrazvuku. Ultrazvukové vlny prechádzajú telom a odrážajú sa od jednotlivých orgánov. Odrazené vlny možno počítačovo previesť do formy obrazu. Vyšetrenie je bezbolestné, bezpečné, nemá vedľajšie účinky a nepredstavuje žiadne riziko.

Mamografia

Mamografia je röntgenové vyšetrenie prsníkov, ktoré sa vykonáva v dvoch základných projekciách na pravý aj ľavý prsník. Rozlíšenie röntgenového žiarenia je veľmi vysoké a práve preto veľmi citlivé pre diagnostiku malých ložísk, často ešte v predklinickom štádiu.

Magnetická rezonancia

Je to zobrazovacia metóda, ktorá využíva magnet a rádiové vlny na podrobné nasnímanie tela z vnútra. Najčastejšie sa používa na zobrazenie mozgu, chrbtice, brucha, panvy, krvných ciev a na diagnostikovanie poškodenia kĺbov ako kolena, zápästia, členka a ramena.

CT vyšetrenie

CT vyšetrením je možné diagnostikovať mnohé ochorenia, ako napríklad nádory, úrazy, zápaly, vnútorné krvácanie, metastázy, zložité zlomeniny ..., slúži na presné riadenie odberu tkanív z podozrivých ložísk, posúdenie priechodnosti ciev, presné plánovanie ožarovania a podobne. Vyšetrenie nie je bolestivé. Vyšetrenie je hradené zo zdravotného poistenia.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné