Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem

Čo to je kladivkový prst

Kladivkový prst (dogitus hammatus) je častou deformitou prstov na nohách. Vzniká tak, že sa prst na nohe (najčastejšie druhý prst) postupne ohýba, nedá sa narovnať a tlakom sa na vrchu prvého článku prsta vytvorí bolestivý otlak. Kladivkový prst vzniká najčastejšie ako následok nosenia nevhodnej obuvi (krátka, špicatá, vysoký podpätok), v ktorej sú prsty skrčené. Môže však byť aj vrodenou vadou – vtedy postihuje viac prstov a prsty na oboch nohách.

Operácia kladivkového prsta

Dĺžka operácie: od 15 min (v prípade operácie jedného prsta)

Anestézia: lokálna

Zotavenie: 6 – 8 týždňov

Dĺžka pobytu na klinike:

Návrat do práce: 1 týždeň (v závislosti od druhu práce)

Cena: operácia je preplácaná zdravotnými poisťovňami, o prípadných doplatkoch sa dozviete na predoperačnom vyšetrení po zhodnotení vášho celkového zdravotného stavu

V ktorej klinike sa kladivkový prst operuje

Názov kliniky   Hodnotenie Hradené zo ZP* Doplatok Cena operácie Cena operácie
pre samoplátcov
Online dopyt
  Medchir, s.r.o. – ortopedická klinika Názov kliniky: Medchir, s.r.o. – ortopedická klinika
Kolárovo
Zobraziť profil kliniky
Hodnotenie:
Hradené zo ZP*:                    Áno  Doplatok: podľa použitého ŠZM**  Cena operácie: hradené ZP  Cena operácie pre samoplátcov:   Online dopyt: Mám záujem
* ZP - výkon je hradený z verejného zdravotného poistenia a vami vybraná klinika má tento výkon zazmluvnený so zdravotnými poisťovňami

** ŠZM - špeciálny zdravotnícky materiál
Názov kliniky Cena operácie
Medchir, s.r.o. – ortopedická klinika

Medchir, s.r.o. – ortopedická klinika

Kolárovo

hradené ZP

Mám záujem

Hradené zo ZP*

Doplatok

Áno

podľa použitého ŠZM**

* ZP - výkon je hradený z verejného zdravotného poistenia a vami vybraná klinika má tento výkon zazmluvnený so zdravotnými poisťovňami

** ŠZM - špeciálny zdravotnícky materiál

Pre koho je určená

K chirurgickému zákroku sa pristupuje najmä v prípadoch, kedy deformity spôsobujú pacientom bolesti, otlaky, zápaly v oblasti vyčnievajúcich kostí malých kĺbov prstov a v prednej časti spodnej plochy nohy.

Pred operáciou

Operácia kladivkového prsta nevyžaduje špeciálnu prípravu. Vykonáva sa v lokálnej anestézii.

Priebeh operácie

Pacient prichádza na klinku v deň operácie. Operáciu vykonáva chirurg tak, aby  dlhodobo zabezpečil vyhovujúce postavenie palca a prstov nohy. Cez krátke kožné rezy prerušuje kontinuitu záprstných kostí alebo jednotlivých článkov palca a prstov a následne upravuje ich postavenie.

Po operácii

Pacient opúšťa kliniku už po niekoľkých hodinách. Bezprostredne po operácii môže pacient pociťovať bolesť a môžu pretrvávať opuchy v mieste operácie. Úľavu od bolesti, ako aj zmiernenie opuchov dosiahneme držaním operovanej končatiny vo zvýšenej polohe a chladivými obkladmi. Po operácii musí byť chodidlo počas najbližších 4 až 6 týždňov fixované dlahou alebo špeciálnou topánkou. Plná záťaž chodidla je možná už 6 až 8 týždňov po operácii.

Možné riziká a komplikácie

Ide o bezpečnú operáciu, komplikácie sa vyskytujú veľmi zriedkavo – môžu to byť poranenia nervov, nadmerné krvácanie, infekcia, alergia na anestéziu, zlé hojenie jaziev alebo tvorba keloidných jaziev.

Po operácii kladivkového prstu veľmi zriedka dochádza k recidíve na tom istom operovanom prste. Deformita sa však môže vyskytnúť na okolitých prstoch.

Blog – súvisiace články

Meniskus kolena – prejavy, stupne poškodenia a liečba

Poškodený meniskus nie je len výsadou športov, ale potrápiť môže každého. Niekedy môže stačiť jeden nešťastný pohyb či pád, a problémy sú na svete. V každom kolene sa medzi stehennou a holennou kosťou nachádzajú 2 menisky – vonkajší a vnútorný. Ide o väzivové chrupky, ktorých hlavnou úlohou je tlmenie nárazov. Zároveň sú zodpovedné za celkovú [...]

Voda v kolene – príčiny, príznaky a liečba

Prítomnosť nadmerného množstva vody v kolene, ktorá spôsobuje jeho opuch, je jedným z príznakov poškodenia kolenného kĺbu. Príčina vzniku vody v kolene môže byť rôzna od úrazu až po zápalové ochorenie.

Kompresívne pančuchy pre mužov

Kŕčové žily nie sú ochorením, ktoré postihuje výlučne ženy. Môže ním trpieť každý, vrátane mužov. 
Národný portál zdravia uvádza, že 55 % žien má známky žilového ochorenia dolných končatín a asi 25 percent žien má viditeľné kŕčové žily. Muži sú postihnutí menej často, viditeľné varixy má asi len 15 percent mužov.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné