Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem

Liposukcia je chirurgická metóda, ktorá používa techniku ​​odsávania tuku z rôznych oblastí tela, napríklad brucha, bokov, stehien, zadku, ramien alebo krku. Liposukcia tiež tvaruje tieto oblasti. Liposukcia nie je metódou celkového znižovania hmotnosti alebo alternatívou znižovania hmotnosti.

Liposukcia znižuje počet tukových buniek vo vybranej oblasti tela. Množstvo odstráneného tuku závisí od vzhľadu a objemu tuku v tejto oblasti. Výsledné zmeny sú vo všeobecnosti trvalé pokiaľ je vaša hmotnosť stabilná. Liposukcia nezlepšuje stav celulitídy ani iné nepravidelnosti povrchu kože a tiež sa ňou neodstraňujú strie.

liposukcia

Dĺžka operácie:  1 – 4 hodiny

Anestézia: celková, lokálna

Zotavenie: 1 – 2 mesiace

Dĺžka pobytu na klinike: 1 – 2 dni

Návrat do práce: 2 – 7 dní

Cena: od 800€

Pre koho je liposukcia určená

Liposukcia je určená pre pacientov, ktorí majú príliš veľa telesného tuku v niektorých špecifických oblastiach tela (brucha, bokov, stehien, zadku, ramien, krku, brady), a nedarí sa im z týchto oblastí schudnúť prostredníctvom diéty alebo cvičenia, a majú stabilnú telesnú hmotnosť.

Pred liposukciou

Pre operáciou je potrebná konzultácia s plastickým chirurgom, kde preberiete čo môžete od tohto zákroku očakávať, výhody a nevýhody jednotlivých postupov a dohodnete sa na pre vás najvhodnejšej metóde odstránenia tuku. Chirurg tiež zhodnotí vašu celkovú zdravotnú anamnézu. Urobia sa predoperačné vyšetrenia.

Priebeh operácie

Na kliniku sa dostavíte v deň operácie, nalačno. To ako bude prebiehať zákrok závisí od toho, na akej oblasti tela sa bude zákrok vykonávať, aký bude jeho rozsah, aký je váš zdravotný stav a prípadne či ste už v minulosti podstúpili liposukciu. Liposukcia môže trvať až niekoľko hodín, v závislosti od rozsahu odstraňovaného tuku.

Tumescentná lisposukcia je v súčasnosti najbežnejší typ liposukcie. Chirurg vstrekuje injekciou fyziologický roztok, ktorý obsahuje lokálne anestetikum, adrenalín a ďalšie zložky pod kožu, čo umožňuje ľahšie odsatie tuku. Chirurg následne vloží pod kožu tenkú kanylu pripojenú na vákuové zariadenie, ktorou odsáva tuk a tekutiny z tela. Anestetikum ošetrovanú oblasť znecitlivie, preto nie je potrebné zákrok vykonávať v celkovej anestézii. Adrenalín zasa zužuje cievy a a uzatvára kapiláry, čo zabraňuje nadmernému krvácaniu.

Po liposukcii

Po operácii odchádzate do domáceho ošetrenia buď v ten istý deň alebo na druhý deň. 4-6 týždňov budete nosiť špeciálnu elastickú bielizeň, ktorú dostanete na klinike. Asi 1 mesiac od operácie je potrebné vyhýbať sa športu a fyzickej námahe.

Možné riziká a komplikácie

Tak ako pri každej operácii aj pri liposukcii môžu nastať komplikácie ako nadmerné krvácanie a nežiadúca reakcia na anestéziu. Možné komplikácie špecifické pre liposukciu sú najmä:

  • kožné nerovnosti – pokožka sa môže zdať nerovnomerná, zvlnená v dôsledku nerovnomerného odstraňovania tuku, zlej elasticity kože a zlého hojenia. Tieto zmeny môžu byť trvalé.
  • nahromadenie tekutín po kožou – môžu sa vytvoriť dočasné vačky tekutiny, ktorú je potrebné odstrániť injekčne
  • dočasná alebo trvalá strata citlivosti v mieste zákroku
  • infekcia
  • tuková embólia.

Výhody liposukcie

  • pomáha zlepšiť tvar a kontúru tela
  • odstráni disproporcie tela, ktoré sú dôsledkom úbytku hmotnosti
  • dlhotrvajúce účinky pokiaľ si pacient udržiava stabilnú hmotnosť
  • môže pomôcť mužom trpiacim gynekomastiou tým, že odstráni tukové tkanivo z prsníka

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné