Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem

Lifting tváre alebo facelift (rhytidektómia) je kozmetický chirurgický zákrok na vytvorenie mladšieho vzhľadu vo vašej tváre. Operáciou sa odstraňuje prevísanie kože na lícach, čeľusti a upravujú sa zmeny tvaru tváre spôsobené pribúdajúcim vekom. Počas operácie sa koža na každej strane tváre vytiahne dozadu a prebytočná koža sa odstráni tak, aby obrys tváre pôsobil mladším dojmom. Facelift vám pomôže ubrať 5 – 10 rokov na vašej tvári napnutím pokožky a vyhladením hlbších vrások. Často sa spolu s faceliftom vykonáva aj lifting krku. Operácia si vyžaduje skúseného plastického chirurga. Facelift neredukuje jemné vrásky na koži alebo poškodenie kože spôsobené slnečným žiarením, vzhľad a kvalitu kože upravujú iné kozmetické zákroky.

lifting tváre

Dĺžka operácie:  2 – 3 hodiny

Anestézia: lokálna, celková

Zotavenie: 2 – 3 mesiace

Dĺžka pobytu na klinike: 1 – 2 dni

Návrat do práce: 2 týždne

Cena: od 1000€

Pre koho je určená

Operácia je určená pre pacientov, ktorých pokožka sa s postupujúcim vekom stáva menej elastickou a voľnejšou, je ochabnutá a postihnutá hlbokými vráskami.

Pred operáciou

Pred operáciou je potrebná konzultácia s plastickým chirurgom, kde preberiete čo môžete od tohto zákroku očakávať, jeho výhody a nevýhody. Chirurg vás vyšetrí a zhodnotí vašu celkovú zdravotnú anamnézu, aké lieky a doplnky výživy užívate, aké operácie ste už absolvovali.  Urobia sa predoperačné vyšetrenia. Pred operáciou by ste nemali fajčiť (aspoň 4 týždne), rovnako ani v dobe rekonvalescencie.

Priebeh operácie

V deň operácie sa dostavíte na kliniku v presne stanovú hodinu, nalačno. Operácia sa vykonáva väčšinou v lokálnej anestézii. Lifting tváre môže vykonať v rôznom rozsahu a rôznymi spôsobmi, ich kombináciou, presne podľa potrieb vašej tváre. Obyčajne plastický chirurg vedie rez zo spánkovej oblasti smerom dole pred ušnicu a okolo jej dolného okraja smerom za ušnicu do vlasovej oblasti. Koža sa natiahne až do oblasti za vrásky, ktoré majú byť odstránené a nadbytok kože sa odstráni. Po operácii sa hlava obviaže obväzom, ktorý sa odstraňuje po 3- 4 dňoch. Dreny, ktoré slúžia na odvod krvi sa odstraňujú druhý deň po operácii.

Po operácii

Po operácii je pacient prepustený do domáceho ošetrenia spravidla na 2. deň. Počas 2 -4 týždňov musí nosiť špeciálny obväz na hlave, ktorý dostane na klinike. Minimálne 14 dní od operácie je potrebné vyhýbať sa fyzickej námahe a športovým aktivitám.

Možné riziká a komplikácie

Facelift ako aj iné operácie so sebou prináša isté riziká a komplikácie. Väčšina z nich sa dá zvládnuť vhodnou pooperačnou starostlivosťou alebo chirurgickou korekciou. Trvalé komplikácie sú zriedkavé. Riziká operácie:

 • vznik hematómu – vyskytuje sa do 1 dňa po operácii a rieši sa chirurgickým zákrokom
 • jazvy – bývajú však skryté vo vlasovej časti alebo prirodzených kontúrach tváre a pôvodných vráskach
 • poškodenie nervov – je veľmi zriedkavé, ale operácia môže dočasne alebo trvalo poškodiť nervy, ktoré kontrolujú svaly na tvári, čo má za následok nerovnomerný vzhľad alebo výraz tváre
 • strata vlasov – v mieste rezu môže nastať dočasná alebo trvalá strata vlasov
 • infekcia
 • nadmerné krvácanie
 • nežiaduce reakcie na anestéziu

Výhody

 • omladenie tváre v priemere o 5 – 10 rokov
 • vypnutie pokožky
 • vyhladenie hlbokých vrások
 • odstránenie známok únavy a stresu
 • pleť je žiarivejšia a pôsobí sviežo

V ktorej klinike sa lifting tváre – facelift vykonáva

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné