Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
lifting stehien

Lifting stehien je kozmetický chirurgický zákrok na zlepšenie vzhľadu stehien. Počas operácie chirurg odstráni prebytočnú kožu a podkožie na stehnách.

Dĺžka operácie:  2 – 3 hodiny

Anestézia: celková

Zotavenie: 1 – 2 mesiace

Dĺžka pobytu na klinike: 1 – 2 dni

Návrat do práce: 1 – 2 týždne

Cena: od 1300€

Pre koho je určená

Operácia nie je náhradou chudnutia, naopak je vhodná pre pacientov so stabilizovanou váhou. Je určená pre tých, ktorí v dôsledku diéty alebo cvičenia schudli, ale ich pokožka sa dostatočne nestiahla alebo sa im niektoré tukové ložiská nepodarilo odbúrať. Operáciu postupujú aj ženy v období menopauzy alebo po nej, u ktorých sa prejavila strata hlbokého kolagénu a koža s podkožím sa uvoľnila od svaloviny, alebo v prípade straty elasticity, kedy koža stratila prirodzenú pružnosť.

Pred operáciou

Pred operáciou je potrebná konzultácia s plastickým chirurgom, kde preberiete čo môžete od tohto zákroku očakávať, jeho výhody a nevýhody. Chirurg vás vyšetrí a zhodnotí vašu celkovú zdravotnú anamnézu, aké lieky a doplnky výživy užívate, aké operácie ste už absolvovali.  Urobia sa predoperačné vyšetrenia. Pred operáciou by ste nemali fajčiť aspoň 4 týždne, rovnako ani v dobe rekonvalescencie, fajčenie okrem iného negatívne ovplyvňuje proces hojenia.

Priebeh operácie

Na kliniku prídete v deň operácie v presne stanovenú hodinu, nalačno. Najčastejšie sa operácia vykonáva v celkovej anestézii. Plastický chirurg môže viesť rezy rôznymi spôsobmi. Ak vykonáva lifting vnútorných stehien, rez vedie po ich vnútornej strane od slabín. Pri liftingu vonkajších stehien vedie rez na vrchnej časti stehna. Počas operácie odstráni prebytočnú kožu a tuk. Spevní kožu a vytvaruje nové kontúry stehna.

Po operácii

Podľa náročnosti operácie na klinike zotrváte 1 -2 dni. Minimálne počas prvých 2 -3 týždňov po operácii budete nosiť špeciálne kompresné elastické bandáže, ktoré dostane na klinike. Minimálne 6 týždňov od operácie je potrebné vyhýbať sa športu a fyzickej námahe.

Možné riziká a komplikácie

S liftingom stehien sú tak ako s každou operáciou spojené aj rôzne riziká, najmä:

 • jazvy
 • asymetria – môže nastať v procese hojenia
 • zmeny citlivosti pokožky
 • nadmerné krvácanie
 • infekcia
 • nežiaduca reakcia na anestéziu.

Lifting stehien nie je vhodný pre pacientov, ktorí:

 • majú výraznú nadváhu
 • majú časté zmeny hmotnosti
 • fajčia.

Výhody

 • hladšie, pevnejšie tvary a mladší vzhľad stehien
 • dlhotrvajúce výsledky, pokiaľ si pacient zachová stabilnú hmotnosť

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné