Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Lifting krku

Lifting krku je kozmetický chirurgický zákrok, ktorým sa odstraňuje prebytočná koža na krku a tuk okolo čeľuste, čím sa dosahuje mladistvejší vzhľad krku. Často sa robí ako súčasť liftingu tváre.

Dĺžka operácie:  2 – 4 hodiny

Anestézia: lokálna alebo celková

Zotavenie: 3 mesiace

Návrat do práce: 2 týždne

Cena: 1350 €

Pre koho je určená

Operácia je určená pre pacientov, ktorých pokožka na krku sa vplyvom starnutia uvoľňuje, rozdeľuje sa plochý sval – platyzma a nahromaďuje sa tuk v podkoží.

Pred operáciou

Pred operáciou je potrebná konzultácia s plastickým chirurgom, kde preberiete čo môžete od liftingu krku očakávať, jeho výhody a nevýhody. Chirurg vás vyšetrí a zhodnotí vašu celkovú zdravotnú anamnézu, aké lieky a doplnky výživy užívate, aké operácie ste už absolvovali.  Urobia sa predoperačné vyšetrenia. Pred operáciou by ste nemali fajčiť (aspoň 4 týždne), rovnako ani v dobe rekonvalescencie.

Priebeh operácie

V deň operácie sa dostavíte na kliniku v presne stanovú hodinu, nalačno. Operácia sa vykonáva väčšinou v lokálnej anestézii. Operáciou plastický chirurg upraví zmení polohu kože a mäkkých tkanív na krku. Obyčajne použije aj metódu liposukcie na odstránenie prebytočného tuku. Operácia trvá 2 – 4 hodiny v závislosti od toho či ešte podstupujete ďalšie procedúry, najčastejšie sa vykonáva spolu s liftingom tváre.

Po operácii

Po operácii zostanete na klinike 1 – 2 dni na pozorovanie. Po operácii budete mať opuchy a podliatiny, počas 1 týždňa budete na krku nosiť elastickú bandáž.

Možné riziká a komplikácie

Lifting krku tak ako aj iné operácie so sebou prináša isté riziká a komplikácie. Riziká spojené s operáciou môžu zahŕňať:

  • vytvorenie hematómu
  • nežiaduca reakcia na anestéziu
  • jazvy
  • poškodenie nervov
  • nespokojnosť s výsledkom operácie.

Výhody

  • štíhlejší vzhľad krku
  • mladistvejší vzhľad
  • redukcia vrások na krku

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné