Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.
Kliniky
Excimer Bratislava

Excimer s.r.o.

Excimer s.r.o. Rated 0 / 5 based on 0 reviews.
Sumbalova ulica, 84105, Karlova Ves
+421 2 60 20 15 11

Pondelok - Štvrtok 08:00 - 15:30 Piatok 08:00 - 13:00

Objednať na konzultáciu

Excimer vykonáva laserové operácie očí na odstránenie krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu.

Očné laserové centrum Excimer preferuje zaručené operačné postupy a metódy, ktoré sú dlhodobo testované vo svete a sú bez preukázateľných komplikácií v dlhodobom časovom horizonte. Pred výberom metódy laserovej operácie je potrebná konzultácia na klinike, kde na základe vašej celkovej zdravotnej anamnézy, druhu práce, životného štýlu, zrakovej preferencie a množstva ďalších faktorov, vám lekár odporučí najvhodnejšiu metódu pre vás. Stačí sa objednať vyplnením objednávkového formulára nižšie.

Klinika vykonáva laserové operácie očí bez rezu a laserové operácie očí s rezom. Na laserovú operáciu očí poskytuje doživotnú záruku (v prípade potreby máte nárok na bezplatnú dokorekciu, bez časového obmedzenia).

Excimer umožňuje platbu na splátky.

Excimer sa za viac ako 25 rokov fungovania stal lídrom v odstraňovaní dioptrií za pomoci laserovej technológie, a to nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Centrum je medzinárodne uznávaný líder na odstraňovanie dioptrických chýb oka – krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu u klientov, ktorí sa chcú zbaviť okuliarov a kontaktných šošoviek.

  • 25 rokov skúseností
  • 70 000 operácií excimerovým laserom
  • jediný 7D laser na Slovensku
  • 2 excimerové lasery a 1 femtosekundový laser na jednom pracovisku

Vďaka najmodernejšiemu technologickému vybaveniu, profesionálnemu prístupu vysokokvalifikovaného tímu a výborným výsledkom si Excimer získal dôveru i uznanie mnohých zahraničných kliník i klientov. Svojou prácou je známe v mnohých európskych krajinách ako sú Česká republika, Švajčiarsko, Nemecko, či Rakúsko.

Excimer spolupracuje s viacerými odborníkmi na Slovensku i v zahraničí a od roku 2007 pôsobí ako jediné školiace pracovisko Slovenskej Zdravotníckej Univerzity v Bratislave v oblasti refrakčnej chirurgie.

Naše skúsenosti s návštevou očnej kliniky Excimer si môžete prečítať tu.

Operačné metódy bez rezu

(nie je nutné vykonávať rez rohovkou, skrátenie času operačného zákroku, možnosť bez významného rizika vykonávať aj rizikové športy, rizikové povolania, zákrok je možné vykonať aj na tenšej rohovke, dajú sa vykorigovať aj vyššie dioptrie, menšou nevýhodou je krátkotrvajúce rezanie a pocit cudzieho telesa, postupné vyostrovanie videnia)

Lasek

Je to moderná a bezpečná metóda na odstránenie strednej a vysokej krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu. Zákrok sa vykonáva pri lokálnom znecitlivení oka, trvá niekoľko minút a nie je bolestivý. Výhodami sú menšia bolestivosť, rýchle hojenie rohovky, nižšia tvorba pooperačných jazvičiek a  rýchlejšia rehabilitácia videnia.

Smartsurface

Jediná metóda, pri ktorej sa nedotkne nástroj oka. Extrémne rýchly 7D laser s frekvenčnou rýchlosťou 1050Hz, ktorý disponuje najmodernejšou verziou software-u SmartPulse, odstráni povrchovú vrstvu – epitel v priebehu niekoľkých sekúnd a zabezpečí tak extrémne hladký a pravidelný povrch rohovky. Následne sa vykoná odstránenie dioptrií.  Po zákroku sa aplikuje kontaktná šošovka na dobu 3 – 4 dni.

Epi – lasik

Je metóda, v ktorej sú kombinované výhody LASIK-u a LASEK-u. Špeciálnym mikrokeratómom Epi-K, ktorý sa za pomoci vákua prisaje k oku, sa odseparuje len vrstva epitelu. Ten sa odklopí, urobí sa zákrok excimerovým laserom a následne sa epitel priklopí na pôvodné miesto. Klient dostane kontaktnú šošovku na prvé 3-4 dni po operácii.

PRK –fotorefraktívna keratektómia

Pri metóde PRK sa najvrchnejšia vrstva rohovky – epitel mechanicky odstráni a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky – vykoná sa korekcia. Po operácii má klient oko nasledujúce tri dni prelepené obväzom. Bolestivosť môže byť výraznejšia ako pri predchádzajúcich metódach. Táto metóda je základom pre excimer laserové zákroky a podstupujú ju klienti v súčasnosti menej často ako iné metódy.

PTK – fototerapeutická keratektómia

Je zákrok excimerovým laserom, ktorým sa odstraňuje povrchová vrstva rohovky – hlavne epitel pri niektorých povrchových zmenách rohovky ako napr. jazvy, zákaly a nehojace sa defekty epitelu rohovky.

Operačné metódy s rezom

(rýchlejšia rehabilitácia videnia, zníženie rizika vzniku zákalov v jazve)

Lasik

Je operačná technika, pri ktorej sa pred  samotným zákrokom vytvára povrchová lamela  špeciálnym nožom – mikrokeratómom. Ten sa pomocou vákua prisaje na oko a zreže lamelu hrubú 130 – 160 mikrometrov. Tá sa odklopí a excimerovým laserom sa odstráni potrebná časť parenchýmu rohovky. Na záver sa lamela priloží na pôvodné miesto. LASIK je metóda, ktorou sa dajú odstrániť aj vysoké dioptrie pri dostatočnej hrúbke rohovky.

Femto Lasik

Pri tejto metóde sa využívajú 2 lasery. Prvý – femtosekundový laser – vytvorí povrchovú lamelu (bez použitia noža) a druhý – excimerový laser – vykoriguje dioptrickú chybu. Fomtosekundový laser ABBOTT patrí k najnovšej generácií femtosekundových laserov. Tieto lasery vytvárajú lamelu – rez pomocou mikrobublín. Lamela je hrubá 110-120 mikrometrov.

V príjemnom prostredí sa o vás postará vysoko profesionálny tím špičkových operatérov a ústretového odborného personálu.

V EXCIMER-i, ako jedinom očnom laserovom centre, pôsobí na jednom pracovisku až 6 oftalmológov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti refrakčnej chirurgie.

Odborný konzultant prof. MUDr. Andrej Černák, DrSc., FEBO spolu s MUDr. Elenou Siskovou, Csc. a MUDr. Tatianou Ďurčovou v roku 1992 ako prví začali éru excimer laserových korekcií na Slovensku. Pod ich odborným vedením sa začala rýchlo rozvíjať refrakčná chirurgia v našej krajine. Dôkazom toho je aj ďalšie prvenstvo očného laserového centra EXCIMER – zavedenie metódy LASIK do refrakčnej chirurgie.

Prof. MUDr. Andrej Černák, PhD. FEBO

Prof. MUDr. Andrej Černák, PhD. FEBO
odborný garant

doc. MUDr. Martin Černák, PhD.

doc. MUDr. Martin Černák, PhD.
lekár

MUDr. Vladimír Siska

MUDr. Vladimír Siska
primár

MUDr. Elena Sisková Csc.

MUDr. Elena Sisková Csc.
lekárska riaditeľka

MUDr. Tatiana Ďurčová

MUDr. Tatiana Ďurčová
lekár

dipl. sestra Ivana Barhoumi

dipl. sestra Ivana Barhoumi

Mgr. Andrea Čišková

Mgr. Andrea Čišková
sestra

Mgr. Anikó Kozlíková

Mgr. Anikó Kozlíková
sestra

Mgr. Denisa Strašiftáková

Mgr. Denisa Strašiftáková
sestra

Bc. Veronika Kordiaková

Bc. Veronika Kordiaková
sestra

Linda Košťálová

Linda Košťálová
sestra

Jessica Babczynski

Jessica Babczynski
sestra

Očné laserové centrum Excimer ponúka všetky moderné operačné metódy v oblasti refrakčnej chirurgie. Lekári a sestry v centre pracujú len s najmodernejšími technológiami.

Excimer je jediné očné laserové centrum na Slovensku, ktoré prevádzkuje dva excimerové lasery a jeden femtosekundový laser na jednom pracovisku.

Do technologickej výbavy centra patrí aj naozaj unikátny prístroj – Schwind Amaris 1050 RS 7D. Prvý a zatiaľ jediný 7D laser na Slovensku. Centrum Excimer bolo iba piatym excimerovým pracoviskom na svete, ktoré disponovalo týmto prístrojom. Tento prístroj posúva bezpečnosť, presnosť a rýchlosť operácie excimerovým laserom opäť o krok vpred.

Taktiež výnimočným očným zariadením v technologickej výbave centra je femtosekundový laser Intralase ABBOTT, ktorý v kombinácii s laserom Schwind Amaris výrazne zvyšuje bezpečnosť výkonu a ponúka možnosť riešenia vyšších dioptrií a očnej korekcie „šitej na mieru“. Presnosť a bezpečnosť femtosekundového lasera Intralase dokazuje certifikát FDA ako aj certifikát pre príslušníkov NASA, US NAVY, US ARMY.

Excimer – očné laserové centrum nemá uzatvorené zmluvy so zdravotnými poisťovňami.

Laserové operácie očí sa hodnotia ako kozmetický zákrok, zdravotné poisťovne tento typ operácie nehradia.

Videogaléria

Kde nás nájdete

Cenník

Excimérové zákroky

Názov úkonu Cena s DPH
Komplexné predoperačné vyšetrenie 100 €
PRK 7D (metóda bez rezu) 375 €/ oko
LASEK 7D (metóda bez rezu) 475 €/ oko
SmartSurfACE 7D (metóda bez rezu) 635 €/ oko
EPI - Lasek 7D (metóda bez rezu) 435 €/ oko
FEMTO - LASIK 7D (hĺbková metóda) 475 €/ oko

BONUS:

Aberometria a wavefront analýza v hodnote 200 € sú zahrnuté v cene operácie, tzn. že všetky zákroky v Excimer sú programované “na mieru” každého klienta bez doplatku.  V cene excimerového zákroku je zahrnutá aj bezplatná pooperačná starostlivosť (kontrolné vyšetrenia, kvapky, lieky a slnečné okuliare ako darček). Doživotná záruka pre každého klienta. Ak podstúpite excimerový zákrok v Excimer, máte v prípade potreby nárok na bezplatnú dokorekciu, bez časového obmedzenia.

Zľavy

Študentská zľava a ZŤP 75 €/ oko
Zľava pri anizometropii 200 €/ oko

Vyšetrenia

Kontrolné očné vyšetrenie (pre klientov operovaných v centre Excimer) 25 €
Kontrolné očné vyšetrenie v cykloplégií (pre klientov operovaných v Excimer) 50 €
Vyšetrenie na predpis okuliarov (pre klientov operovaných v Excimer) 30 €

Liečba keratokónusu

CXL (crosslinking - UV lampa) 460 €/ oko
Nácvik tvrdej kontaktnej šošovky 50 €/ oko
Korekcia tvrdou kontaktnou šošovkou 660 €/ oko

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE:

Cena služby Eye Medical Group - HQ Premium je 440 €. Cena služby Eye Medical Care je 280 €. SPÔSOB PLATBY: Hotovosť, platobná karta, bankový prevod, poštová poukážka, na splátky.

Objednávkový formulár

* Vyplnenie týchto položiek je povinné

Infomedica nie je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, nezhromažďuje ani neuchováva zdravotné údaje. Prosíme, aby ste v mailoch neuvádzali zdravotné údaje, takéto údaje budú ihneď odstránené.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné