Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.
Kliniky
IMEA - CC, s.r.o.

IMEA - CC, s.r.o.

IMEA - CC, s.r.o. Rated 5 / 5 based on 7 reviews.
Letná 45 (1.poschodie), 040 01, Košice
+421 556 220 344

Pon-Pia (7:15-12:00 a 13:00-15:30)

Objednať na konzultáciu

Profil

Cievna klinika IMEA využíva najmodernejšie metódy, postupy a prístroje liečby kŕčových žíl. V rámci komplexnej starostlivosti o cievneho pacienta skúsený tím zdravotníckych profesionálov realizuje  komplexné klinické cievne vyšetrenie angiológom a cievnym chirurgom, USG (ultrasonograf) vyšetrenie žilového riečiska dolných končatín, USG vyšetrenie artériového riečiska dolných končatín, USG vyšetrenie brušnej aorty. Na základe vyšetrenia Vám odporučí najvhodnejší spôsob liečby kŕčových žíl:

Laserová ablácia
Rádiofrekvenčná ablácia
Sklerotizácia
Flebektómia
Klasická chirurgická operácia varixov
Liečba VENASEAL™
CLARIVEIN™

Laserová ablácia

Moderný vnútrocievny spôsob liečby kŕčových žíl pomocou diódového lasera, ktorý je možné zavádzať do vnútra širokých i tenších žíl. Laserový lúč vytvára vysokú teplotu, ktorá uzatvára poškodenú cievu bez porušenia jej okolia.

Laserová operácia varixov je menej invazívny zákrok ako klasická chirurgická operácia, zákrok je možné realizovať ambulantne v lokálnej anestézii, trvá od 30 do 90 minút, podľa individuálneho nálezu pacienta. Vhodnosť laserovej liečby varixov určuje odborník – cievny chirurg. Rádiofrekvenčná ablácia

Sklerotizácia

Metóda, pri ktorej sa pod ultrazvukom do rozšírených žíl vstrekuje sklerotizačný roztok, ktorý uzáver žily poškodením e výstelky žilových stien zvnútra.

Skleroterapia sa používa i na odstránenie drobných metličkových, alebo sieťových varixov. Ide o ambulantné ošetrenie, je vhodné absolvovať ho v chladnejšom ročnom období – jeseň, zima.

Flebektómia   

Pri Flebektómií  cievny chirurg odstraňuje varixy sériou malých, jemných kožných rezov. Celý zákrok je vykonávaný mikrochirurgickou operačnou technikou s ohľadom na kvalitný liečebný a dobrý kozmetický výsledok. Flebektómiu je možné urobiť ambulantne, v lokálnej anestézii. Dolné končatiny sa po výkone zabandážujú. Tento zákrok je možné vykonávať, len po predchádzajúcom vyšetrení cievnym chirurgom, ktorý zváži všetky kontraindikácie zákroku.

Klasická chirurgická operácia varixov

Klasická chirurgická metóda je spojená s prerušením a podviazaním prítokov žily tesne pod vtokom do hĺbkovej stehnovej žily. Vďaka tomuto postupu sa zamedzuje obnoveniu refluxných bodov a zabraňuje sa opakovanému vzniku kŕčových žíl.

Klasická operácie je účinná zvlášť u pacientov s  extrémne rozšírenými skrytými žilami. Dĺžka práceneschopnosti po operácii závisí od konkrétneho postupu u toho ktorého pacienta.

VenaSeal™

Najnovšou miniinvazívnou metódou liečby kŕčových žíl, je terapia VenaSeal™. Systém VenaSeal™ uzatvára kŕčové žily pomocou špeciálneho lepidla len jediným vpichom na nohe. Vďaka tomu umožňuje vyriešiť problémy s kŕčovými žilami efektívne a bezbolestne.
Zákrok je bezbolestný, účinný a časovo nenáročný. Ešte v deň zákroku môžete ísť pracovať. Nie je potrebná hospitalizácia ani nosenie kompresných pančúch. Vhodnosť metódy pre Vás musí posúdiť cievny chirurg.

ClariVein™

Katéter ClariVein™ bol vyvinutý špeciálne pre mini-invazívne ošetrenie žíl dolných končatín. K uzatvoreniu žili po celej dĺžke dochádza prostredníctvom veľmi rýchlo sa otáčajúceho vodiča so zalomeným hrotom, ktorý rotuje na vnútornej stene žily, dôjde k jej stiahnutiu. Súčasne je injekčne aplikovaný tekutý sklerotizačný roztok.  Výkon je takmer bezbolestný, je možné vykonať ho ambulantne, v lokálnej anestézii (bez pracovnej neschopnosti). Metóda má dlhodobý efekt (spoľahlivosť eliminácie postihnutých žíl je 90 – 98%).

Angiologická ambulancia poskytuje modernú a intenzívnu starostlivosť o pacientov s cievnym ochorením. Zahŕňa prevenciu, diagnostiku a liečbu pacientov s artériovými, vénovými a lymfatickými ochoreniami. Použitím modernej diagnostickej techniky zvlášť ultrazvukového vyšetrenia ciev s farebným mapovaním sa diagnostikujú i včasné štádia cievnych ochorení.

Ambulancia cievnej chirurgie nadväzuje odborne na angiologickú ambulanciu, na prevenciu, diagnostiku a komplexnú starostlivosť v rámci odbornej spolupráce pri liečbe pacientov s cievnymi ochoreniami. Na ambulanciu cievnej chirurgie sú pacienti odosielaní s dokumentáciou po predchádzajúcom vyšetrení všeobecným chirurgom, angiológom, diabetológom, neurológom, ortopédom a traumatológom. Na ambulancii cievnej chirurgie sa vykonáva sklerotizácia varixov a menšie angiochirurgické zákroky v lokálnej anestézii.

Interná ambulancia sa zaoberá diagnostikovaním ochorení vnútorných orgánov a ich nechirurgickou liečbou. Poskytuje preventívnu a liečebnú starostlivosť v oblasti vnútorných chorôb, predoperačné vyšetrenie aj dispenzárnu starostlivosť. Interným vyšetrením sa komplexne zhodnotí stav organizmu, eventuálne sa odporúčajú potrebné zobrazovacie metódy, ktoré pomôžu pri určení správnej diagnózy a ďalšieho liečebného postupu.

MUDr. Norbert TORMA, PhD.

MUDr. Norbert TORMA, PhD.
Primár Cievnej kliniky – IMEA

MUDr. Viera LACKOVA

MUDr. Viera LACKOVÁ
Krajský angiológ

MUDr. Galyna KOPOLOVETS

MUDr. Galyna KOPOLOVETS

MUDr. Maria KUBIKOVA, PhD.

MUDr. Mária KUBÍKOVÁ, PhD.

MUDr. Stefan PATAKY

MUDr. Štefan PATAKY

Eva SABOLOVA

Eva SABOLOVÁ
Sestra

Mgr. Martina BELISOVA

Mgr. Martina BELIŠOVÁ
Sestra

Maria IKRENYIOVA

Mária IKRENYIOVÁ
Sestra

Bc. Maria VENGLARCIKOVA

Bc. Mária VENGLARČÍKOVÁ
Sestra

Marcela SUCHA

Marcela SUCHÁ
Administratíva a Manažment

Mgr. Viktoria HAJDUOVA

Mgr. Viktória HAJDUOVÁ
Administratíva a Manažment

Klinika je zmluvným partnerom všetkých  zdravotných poisťovní na Slovensku:

VšZP, a. s.
Dôvera, a. s.
Union, a. s.

Výmenný lístok vám vystaví všeobecný lekár, ktorý vás na vyšetrenie posiela.

Kde nás nájdete

Cenník

Klinika je zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní na Slovensku a poskytuje výkony hradené z verejného zdravotného poistenia.

Objednávkový formulár

* Vyplnenie týchto položiek je povinné

Infomedica nie je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, nezhromažďuje ani neuchováva zdravotné údaje. Prosíme, aby ste v mailoch neuvádzali zdravotné údaje, takéto údaje budú ihneď odstránené.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné