Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok.

Rozumiem
Vyberte si kliniku jednodňovej chirurgie.
Očné kliniky, ortopedické kliniky, cievna chirurgia, kliniky asistovanej reprodukcie.
Objednajte sa.
Kliniky
Blumental Clinic

Blumental Clinic

Blumental Clinic Rated 5 / 5 based on 7 reviews. Objednať na konzultáciu

Blumental Clinic je prvá klinika na Slovensku, ktorá sa špecializuje výlučne na  liečbu kŕčových žíl a žilových ochorení. Tomu zodpovedá jedinečné, najmodernejšie prístrojové vybavenie na svetovej úrovni, vďaka ktorému klinika dokáže zabezpečiť rýchlejšiu, účinnejšiu a pohodlnejšiu liečbu a odstránenie kŕčových žíl. Klinika sa špecializuje sa na operáciu kŕčových žíl pomocou najmodernejšej laserovej techniky, ktorá používa špeciálne optické vlákno a ultrasonografický prístroj pre navigovanie zákrokov.

Ako jediná klinika na Slovensku a v Čechách používa metódu CLaCS.

Blumental Clinic ponúka možnosť úhrady zákroku na splátky.

Klinika vykonáva nasledujúce zákroky:

Laserová operácia kŕčových žíl (laserová ablácia):

Zákrok je možné realizovať ambulantne v lokálnej anestézii, celé ošetrenie trvá od 30 do 90 minút a vždy závisí od individuálneho nálezu u pacienta s rozšírenými kŕčovými žilami

Metóda CLaCS:

Na odstránenie metličiek využíva Blumental Clinic ako jediná klinika na Slovensku a v Česku najmodernejšiu metódu CLaCS, ktorá pochádza z Brazílie. Kombinovaním pôsobenia laseru s použitím sklerotizačného roztoku sa zvyšuje efektivita liečby. Použitie externého chladenia minimalizuje bolestivosť. Zákrok pre takúto sklerotizáciu vyživovacej žily sa robí s pomocou najmodernejšej infrakamery VeinViewer Vision2.

Odstránením len neestetických žiliek bez odstránenia vyživovacej žily, by sa metličky znova obnovili. Infrakamera (Veinviewer) premietne žilový systém v reálnom čase priamo na kožu. Identifikuje žilu, ktorá privádza krv do rozvetvených metličiek. Žila sa obyčajne nachádza v hĺbke 6 mm pod kožou a voľným okom je neviditeľná. Veinviewer ju však zobrazí do hĺbky až jedného centimetra.

Klinika ako jediná na Slovensku používa laser, ktorý umožňuje odstránenie modrých aj červených metličiek (na rozdiel od laserov, ktoré rozlišujú len jedno farebné spektrum).

Miniflebektómia:

Odstránenie bočných kŕčových žíl z malých rezov, používa sa vtedy, ak sú varixy natoľko objemné, že ich nemožno ošetriť sklerotizáciou, prípadne sa nedá očakávať ich vymiznutie po rádiofrekvenčnom, laserovom alebo mechanochemickom odstránení. Zákrok sa vykonáva pri lokálnej anestézii.

Po týchto zákrokoch pacient dostane kompresnú pančuchu alebo elastickú bandáž. Do 2 hodín po výkone chodí. Prvý deň musí chodiť po 2-krát po 30 minút, nesmie 3 týždne športovať a nesmie aspoň mesiac lietať lietadlom viac ako 4 hodiny.

Sklerotizácia:

navigovaná ultrasonografom.

MUDr. Vladimír Kovács PhD., MHA

MUDr. Vladimír Kovács PhD., MHA
Oceňovaný a uznávaný špecialista cievnej chirurgie s bohatou 26 ročnou praxou. V roku 2006 vykonal prvú arteriálnu angioskopiu na Slovensku.

MUDr. Renáta Talapková, PhD.

MUDr. Renáta Talapková, PhD.
Kvalifikovaná cievna chirurgička s 11 ročnou odbornou praxou. Absolvovala viacero kurzov certifikovanej činnosti v odbore cievnej chirugie.

MUDr. Lenka Bajužiková

MUDr. Lenka Bajužiková
Vyštudovala Lekársku fakultu UNLP v Košiciach v odbore všeobecné lekárstvo. Absolvovala špecializáciu v doplnkovom programe chirurgia.

Prístrojové vybavenie

Endevenous Laser Treatment (EVLT) umožňujúci rýchlu a efektívnu liečbu kŕčových žíl laserom. Klinika používa laserový generátor Lasotronix SMART M, do ktorého sa zapojí radiálne laserové vlákno priemeru 400 mikrometrov. Vlákno vydáva v operovanej žile žiarenie s vlnovou dĺžkou 1470 nm, ktoré sa v operovanej žile premení na teplo, postihnutú žilu uzavrie a umožní jej vstrebanie. Celý zákrok odstránenia kŕčových žíl sa vykonáva v lokálnej anestéze a pod ultrazvukovou kontrolou.

Plne digitálny ultrazvukový diagnostický systém Canon XARIO 100MX USG mapping je prístroj, ktorý umožňuje nasondovanie postihnutej žily bez nutnosti väčších rezov, alebo u niektorých bez zanechania jazvy (nasondovanie žily sa robí len vpichom, ktorý jazvu nezanechá). Najväčšou výhodou tejto procedúry je minimálna bolestivosť po zákroku. Pooperačná rekonvalescencia je krátka. S tým súvisí i rýchly návrat do pracovného procesu.

Tenké žilky priamo pod pokožkou na nohách (metličky) trápia ľudí rovnako často ako kŕčové žily.  Nie je dobré ich podceňovať, sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia.

Blumental Clinic využíva ako jediná klinika na Slovensku a v Česku najmodernejšiu metódu CLaCS, kombinujúcu cryolaser QUANTA light C EVO s chladiacím zariadením Zimmer Cryo 6 so sklerotizačným roztokom a vysokou mierou chladenia. Zákrok pre takúto sklerotizáciu vyživovacej žily sa robí s pomocou najmodernejšej infrakamery VeinViewer Vision2.

Blumental Clinic nemá uzatvorenú zmluvu so zdravotnými poisťovňami.

Názov zákroku Cena s DPH
Laserová ablácia kŕčových žíl od 1.350 €
Kozmetické laserové zákroky na metličkách a retikulárnych žilách jeden impulz/4 €
Kozmetické mikrochirurgické odstránenie kŕčových žíl – Miniflebektómia od 800 €
Ultrasonografická navigovaná sklerotizácia 1 ampulka/od 150 €
Komplexné angiochirurgické vyšetrenie vrátane ultrasonografického mappingu 110 €
Vstupná konzultácia 30 €

Kde nás nájdete

Cenník

Názov zákroku Cena s DPH
Laserová ablácia kŕčových žíl od 1.350 €
Kozmetické laserové zákroky na metličkách a retikulárnych žilách jeden impulz/4 €
Kozmetické mikrochirurgické odstránenie kŕčových žíl – Miniflebektómia od 800 €
Ultrasonografická navigovaná sklerotizácia 1 ampulka/od 150 €
Komplexné angiochirurgické vyšetrenie vrátane ultrasonografického mappingu 110 €
Vstupná konzultácia 30 €
Blumental Clinic ponúka možnosť úhrady zákroku na splátky.

Objednávkový formulár

* Vyplnenie týchto položiek je povinné

Infomedica nie je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, nezhromažďuje ani neuchováva zdravotné údaje. Prosíme, aby ste v mailoch neuvádzali zdravotné údaje, takéto údaje budú ihneď odstránené.

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Rozumiem

Odborná pomoc? Napíšte nám
zásady ochrany osobných údajov a súhlasím s nimi

* Vyplnenie týchto položiek je povinné